18 ianuarie 2026

CASCO Mercedes-Benz GLE – acoperire pentru SUV full-size Tuscaloosa W164-W167

Pret asigurare Mercedes-Benz

Pe gama Mercedes-Benz GLE – produsă exclusiv la Tuscaloosa Alabama de când a debutat ca M-Class W163 în 1997 – pachetul facultativ acoperă SUV-ul full-size pe patru generații consecutive (W164 ML 2005-2011, W166 ML→GLE 2011-2019, W167 GLE 2018-2023, W167 facelift 2023+). Sub umbrela CASCO Mercedes-Benz GLE intră coliziuni unilaterale pe Centură ori autostradă, dispariții de jante AMG forged 22″ Y-spoke pe GLE 63 S W167, supraîncălzirea pachetului PHEV 31,2 kWh post-impact pe GLE 400 e facelift, plus distrugerea plafonului panoramic Coupé C167 sub grindină extremă. Costul mediu anual: 2.950-3.880 RON pe gama mainstream, urcând la 5.580 RON pe AMG GLE 63 S W167 (M177 V8 BiTurbo 460 kW) plus la 5.080 RON pe GLE 53 W167 facelift (inline-6 + EQ Boost cu hybrid). Coeficientul logistic Tuscaloosa universal aplicat de doi emitenți (Allianz-Țiriac, Generali) adaugă +3-5% peste prima de bază pentru întreaga gamă.

Mercedes-Benz GLE – calendarul producției Tuscaloosa Alabama pe trei generații

Modelul Mercedes-Benz GLE moștenește traseul cel mai lung din tot portofoliul SUV al mărcii – debutul comercial a venit în 1997 cu M-Class W163, prima Mercedes construită în afara Germaniei la uzina Tuscaloosa Alabama deschisă special pentru export global. W164 (2005-2011) a inaugurat platforma SUV evoluată plus AMG ML 63 cu motor M156 6.2 V8 atmospheric (375 kW din 2007 facelift – primul AMG SUV V8 atmospheric din segmentul full-size global). W166 (2011-2019) a fost ultima generație cu denumirea M-Class – la facelift 2015 Daimler a aplicat rebrandingul SUV (M → GLE, GLK → GLC, GL → GLS). Pe W166 facelift au debutat AMG GLE 63 + 63 S (M157 5.5 V8 BiTurbo, 430 kW = 585 cv) plus GLE 350 e PHEV (motor 2.0 + electric, baterie 8,7 kWh, autonomie BEV 30 km – capacitate redusă vs era ulterioară). W167 lansat octombrie 2018 a debutat MHA platform (împărtășită GLS X167 + G-Klasse W463 facelift), opțiunea 7-locuri standard plus AMG GLE 53 inline-6 + EQ Boost. Faceliftul W167 a introdus MBUX Hyperscreen 12,3„ portrait + 12,3” co-driver plus GLE 400 e PHEV cu baterie 31,2 kWh. Pe parcul autohton GLE cumulează aproximativ 11.500 unități, vârsta medie 11 ani.

Coeficienții CASCO GLE pe W164 ML până la GLE 63 S Coupé C167

Pentru polița CASCO Mercedes-Benz GLE prima anuală derivă din baza RCA conform tabelului ASF[1] noiembrie 2025 înmulțită cu un multiplicator pe familie: 3,05× pe gama mainstream W167+facelift (GLE 220d, GLE 300d, GLE 350d cu OM656, GLE 400d, GLE 450 mild-hybrid), 3,3× pe linia EQ Power PHEV (GLE 350 e W166 baterie 8,7 kWh, GLE 350 de W167 unicat segment global cu propulsie diesel-electric, GLE 400 e W167 facelift baterie 31,2 kWh + autonomie BEV 100 km), 4,2× pe GLE 53 AMG (M256 inline-6 + EQ Boost), 4,5× pe ML 63 W164 (M156 V8 atmospheric) plus GLE 63 + 63 S W166/W167 (M177 V8 BiTurbo 460 kW). Coupé C167 fastback primește supliment +0,2× peste SUV (superior +0,15× GLC datorită valorii reziduale mai ridicate). Tabel orientativ:

Variantă GLEGenerațieMultiplicatorPrimă orientativă (RON/an)*
ML 320 CDI W164 (3.0 V6 diesel)W164 2005-20112,5×3.700 – 6.800
ML 350 BlueTEC W164 (3.0 V6 facelift)W164 2009-20112,7×4.000 – 7.400
ML 63 AMG W164 (M156 6.2 V8 atmospheric)W164 2007-20114,3×9.100 – 18.100
GLE 250d W166 (OM651 2.1 diesel)W166 2011-20192,9×4.300 – 7.900
GLE 350d W166 facelift (OM642 V6)W166 2015-20192,95×6.500 – 12.700
GLE 63 S W166 (M157 5.5 V8 BiTurbo)W166 2015-20194,5×9.500 – 18.900
GLE 300d / 400d W167 (OM654 + OM656 inline-6)W167 2018-20233,05×6.700 – 11.500
GLE 350 de PHEV W167 (diesel + electric, unicat segment)W167 2019-20233,3×7.300 – 12.400
GLE 53 AMG W167 (M256 inline-6 + EQ Boost)W167 2019-20234,2×9.300 – 18.100
GLE 63 S W167 (M177 V8 BiTurbo + 4Matic+)W167 2020-20234,5×9.500 – 18.900
GLE 63 S Coupé C167 fastbackC167 2020-20234,7×10.000 – 19.700
GLE 300d facelift (OM654M mild-hybrid)W167 facelift 2023+3,05×6.700 – 11.500
GLE 400 e PHEV facelift (baterie 31,2 kWh)W167 facelift 2023+3,3×7.300 – 14.200
GLE 53 AMG facelift (M256 + EQ Boost hybrid)W167 facelift 2023+4,2×9.300 – 18.100
Medie portofoliu CASCO GLE~7.500

Toate generațiile rulează prin Tuscaloosa Alabama Logistics – lead-time 14-22 zile vs 6-11 zile pentru gama Bremen+Sindelfingen, motivând coeficientul logistic universal +3-5% aplicat de Allianz-Țiriac plus Generali. Reperele detaliate apar pe tabelul nostru de prețuri RCA; baremul oficial kW pe pagina dedicată tarifului de referință.

Acoperirea facultativă GLE plus profil flotă executive + 7-locuri

Pe gama GLE cele șapte categorii de risc obișnuite primesc o particularitate demografică distinctă: 12% din parcul autohton rulează drum neasfaltat (peste media GLC datorită profilului full-size SUV cu 4Matic permanent + Air Body Control standard pe W167+) plus 7-locuri opțional (premieră W167 absent pe predecesori – atrage profil familie premium 3+ copii). Trei evenimente caracteristice care intră numai sub facultativ: contaminarea hidraulică post-coliziune pe AMG GLE 63 S W167 cu M177 V8 (rezistor pierderi ulei circulație motor + transmisie 9G-DCT), supraîncălzirea modulului 31,2 kWh GLE 400 e W167 facelift la încărcare DC peste 80 kW în condiții ambient peste 35°C, plus dispariția jantelor AMG forged 22″ Y-spoke (ținta dominantă a furtului din parcaj corporate datorită valorii pieței secunde 22-32k RON/jante set complet).

Față de RCA – care plafonează la 6.070.000 EUR daune corporale + 1.220.000 EUR daune materiale conform Directivei (UE) 2021/2118 transpusă prin Legea 132/2017 – facultativul restituie integral valoarea declarată în poliță (mai puțin franșiza plus vetustatea acumulată) pentru orice eveniment din lista celor șapte categorii. AMG GT 4-Door X290 (derivat conceptual platform E-Class, valoare nouă peste 1,1 milioane RON) primește multiplicator 5,0× separat – cotat doar la patru emitenți AMG-eligibili.

Cei șapte facultativ activi pe GLE Tuscaloosa W164 – W167 + AMG

Pe segmentul facultativ GLE doar șapte din cei 9 listați la ASF[1] cotează – Hellas-NextIns plus Axeria Iard rămân pe RCA. Cele șapte societăți: Allianz-Țiriac, Generali, Grawe, Groupama, Omniasig VIG, Asirom VIG, Eazy Asigurări. Trei dimensiuni de diferențiere: (1) AMG (ML 63 W164, GLE 63 S W166, GLE 53 + 63 + 63 S W167) – patru emitenți (cei AMG-eligibili); (2) coeficient logistic Tuscaloosa universal +3-5% – doi emitenți (Allianz-Țiriac, Generali) aplică pe toată gama, indiferent de generație; (3) decontare directă AMG Performance Center – trei emitenți (Allianz-Țiriac, Generali, Omniasig VIG) deschid lead-time piese 7-12 zile prin Affalterbach, în loc de 14-22 zile prin canal Tuscaloosa. Pentru oferte paralel între cei șapte facultativi accesează calculatorul CASCO; cotația finală necesită inspecția de risc a vehiculului efectuată anterior emiterii poliței.

Subscriere CASCO GLE digital – cinci runde de validare

Pentru polița CASCO Mercedes-Benz GLE traseul digital cuprinde cinci runde de validare succesive, marcate de impactul coeficientului logistic Tuscaloosa (universal pe toată gama) plus al pachetului 7-locuri (numai W167+) plus al variantelor AMG sau EQ Power.

Runda I – declară valoarea + opțiunea 7-locuri pe W167+

Documentul COC consemnează plant-ul (universal Tuscaloosa Alabama, VIN poziția 11 = „4„), pachetul (Standard/Progressive/Avantgarde/AMG Line/AMG Line Plus/Manufaktur), opțiunea 4Matic (standard pe AMG + V8 + 6-cyl, opțional pe 4-cyl), plus 7-locuri standard pe W167+ (premieră absentă pe W164/W166). Trecerea la 7-locuri urcă prima cu 6-9% peste varianta 5-locuri datorită valorii reziduale superioare plus cost piese caroserie portbagaj separat.

Runda II – alege franșiza pe profil specific

Pe W166+W167 mainstream cu rezidual 75-180k optimă 8%; pe W167 facelift nou peste 360k recomandăm 5%; pe W164 vechime peste 17 ani rezidual sub 50k 12% justifică pragul; pe AMG GLE 63 S W167 + Coupé C167 zero-deductible este economic justificată (valori 2,7-3,6 milioane RON + jante forged 22″ 22-32k RON).

Runda III – atestă AMG Performance Edition + Air Body Control pe W167+

Trei emitenți cer documentare scrisă pentru jante AMG forged 22″ Y-spoke, evacuare AMG Performance, Air Body Control suspensie pneumatică adaptivă (standard pe W167+ AMG plus Premium Plus), opțional frâne ceramice AMG Carbon-Ceramic. Lipsa documentării reduce despăgubirea cu 25-32%.

Runda IV – segmentează modulul de baterie pe varianta EQ Power

Pe linia EQ Power capacitatea pachetului crește vizibil între generații: 8,7 kWh pe varianta GLE 350 e a generației W166 (~12% din valoare), 13,5 kWh pe varianta GLE 350 de a generației W167 (~18%, combinația diesel-electric rămânând unicat global), respectiv 31,2 kWh pe varianta GLE 400 e a facelift-ului recent (~28%, la pari proporțional cu GLC X254). Trei nume facultative (Generali, Allianz-Țiriac, Omniasig VIG) cotează separarea modulului ca element distinct, cu evaluare proprie post-eveniment.

Runda V – închide 3DS2 plus alege canalul de decontare

Codul 3DS2 transmis de bancă marchează transmiterea cererii de subscriere către asigurătorul ales. În marea majoritate a cazurilor polița CASCO GLE se emite automat și ajunge pe email în format PDF (atașamente uzuale: polița + condițiile generale + factura pentru PJ), semnată electronic de asigurător conform Regulamentului (UE) 910/2014 (eIDAS) – nivelul semnăturii (avansată AdES ori calificată QES) variază pe asigurător, ambele opozabile conform Legii 132/2017 art. 16 plus Norma ASF 20/2017. În situații specifice asigurătorul poate solicita acte suplimentare și emite polița manual; în cazuri foarte rare poate refuza emiterea și returna prima încasată. Documentul se înregistrează în AIDA (fost CEDAM) gestionat de BAAR – confirmă statusul prin pagina noastră de verificare RCA înainte de orice deplasare. Pentru rețeaua mainstream Tuscaloosa selectează atelierul Auto Cobălcescu, Auto Schunn ori Auto Italia; pentru AMG selectează AMG Performance Center cu canal direct Affalterbach.

Polița RCA GLE complementă pachetului facultativ Tuscaloosa

Pentru proprietarul unui GLE proporția cheltuielilor anuale anuale este distribuită între cele două instrumente. Polița legalizată prin Legea 132/2017 (care transpune Directiva (UE) 2021/2118) acoperă exclusiv victimele afectate de eveniment până la pragul superior 6.070.000 EUR pentru daune corporale, respectiv 1.220.000 EUR pentru daune materiale. Pe gama GLE banda orientativă RCA se așază între 1.080-2.580 RON*/an. Defalcarea per generație apare pe pagina dedicată RCA GLE, plus contextul portofoliu integral pe CASCO Mercedes-Benz pe gama integrală și modelele similare CASCO GLC + CASCO E-Class; comparația structurală apare pe diferențele RCA vs CASCO. Lipsa polițai obligatorii atrage 6.000-10.000 RON amendă plus reținerea certificatului de înmatriculare.

Sfaturi de calibrare a primei pe Mercedes-Benz GLE Tuscaloosa

Pe gama GLE pârghiile dominante de calibrare se grupează în trei categorii decizionale: profil familie 3+ copii cu opțiunea 7-locuri W167+, EQ Power PHEV (baterie 31,2 kWh autonomie BEV 100 km), plus linia AMG Affalterbach (53 inline-6 EQ Boost / 63 + 63 S V8 M177 / Coupé C167 fastback). Sfaturile aplicabile:

  1. Anexează cartea mașinii 7-locuri pentru rabat-familie premium

    Pe gama W167+ configurată cu rândul al treilea de scaune și cu ISOFIX standard, cei trei emitenți domestici (Allianz-Țiriac, Generali, Omniasig VIG) reduc prima cu 8-13% atunci când proprietarul declară 3+ copii minor în întreținere. Documentația cerută: cartea mașinii 7-locuri plus declarația familie semnată.

  2. Bifează rabatul ecologic pentru linia EQ Power PHEV (350 de + 400 e)

    Pe GLE 350 de W167 (combinația diesel-electric unic la nivel global) plus GLE 400 e W167 facelift (pachet 31,2 kWh, autonomie BEV 100 km WLTP), Generali, Allianz-Țiriac plus Asirom acordă reducere ecologică 6-10%. Pentru GLE 350 de bonusul urcă la 8-11% prin clasa specială „diesel-PHEV unicat„ – recunoaștere a rarității combinației pe segmentul SUV full-size.

  3. Înrolează AMG Performance Center pentru GLE 53/63/63 S Affalterbach

    Pe linia AMG (GLE 53 inline-6 + EQ Boost, GLE 63 + 63 S V8 M177, Coupé C167 fastback) trei emitenți deschid decontare directă pe AMG Performance Center cu lead-time piese 7-12 zile prin Affalterbach (vs 14-22 zile canal Tuscaloosa). Reducerea logistică efectivă: 5-8 zile imobilizare mai puțin.

Întrebări curente CASCO Mercedes-Benz GLE – W164 ML până la W167 facelift

Pentru ce motiv coeficientul logistic Tuscaloosa apare universal în cotație?

Motivul ține de origine: din 1997 încoace, fiecare exemplar GLE iese pe poarta uzinei Mercedes-Benz US International din Tuscaloosa Alabama – singura locație globală pentru acest model. Logistica componentelor parcurge 14-22 zile prin Mercedes-Benz US plus import EU complementar (gama produsă în Bremen ori Sindelfingen ajunge în 6-11 zile). Allianz-Țiriac împreună cu Generali transferă această diferență în cotație ca supliment 3-5% indiferent de generația vehiculului.

De ce GLE 350 de cu propulsie diesel-electric este combinație unicat la nivel global?

Pentru că niciun alt SUV full-size produs comercial nu cumulează arhitectura PHEV peste motor diesel. GLE 350 de W167 (lansat 2019) folosește OM654 2.0 diesel cuplat cu motorul electric, totalizând 235 kW combinat, pachet de 13,5 kWh plus autonomie BEV 100 km WLTP. Avantajul practic: 1.000+ km traseu fără realimentare cu plinul plus bateria pline, alături de zero-emisii pe rulaj urban scurt.

Câtă diferență de preț apare pe varianta Coupé C167 față de SUV-ul echivalent?

Suplimentul aplicat este +0,2× peste SUV – superior celui de +0,15× recunoscut pentru GLC Coupé. Valoarea reziduală a Coupé-ului C167 (numai pe W167, absent pe predecesori) urcă cu 12-15% peste SUV-ul standard, iar costul pieselor caroserie pentru hayonul fastback cu spoiler integrat se adaugă la deviz. Producția Coupé C167 a fost oprită odată cu W167 facelift.

Cât de mult crește polița pentru un GLE cu suspensie Air Body Control?

Marginal – circa 3-5% peste prima de bază. Subansamblul Air Body Control (sistem pneumatic adaptiv, livrat standard pe W167+ AMG plus pachetul Premium Plus) costă 14-18k RON la înlocuire post-defect (cuplă pneumatică + amortizor adaptiv); pe AMG impactul este absorbit în coeficientul „incident pe un singur vehicul” +35%, deci nu apare separat.

GLE 63 S Coupé C167 ajunge la cifra maximă pentru un SUV Mercedes?

Foarte aproape de plafon. Pe GLE 63 S Coupé C167 (motor M177 V8 BiTurbo cuplat cu 4Matic+, putere 460 kW, accelerație 0-100 km/h în 3,8s) banda non-BI urcă la 5.280-5.780 RON*/an. Singurele variante peste această cifră: S 63 E Performance W223 (categorie sedan-flagship cu multiplicator 5,5-6,0×) plus AMG One W297 (refuzat de cinci din cei nouă). Suplimentul „incident pe un singur vehicul” pe gama AMG (+35%) intră în calcul indiferent de model.

Următoarea generație GLE va păstra V8 ori va trece complet pe propulsie electrică?

Pentru moment, V8-ul M177 rămâne pe AMG GLE 63 + 63 S în interiorul facelift-ului recent – strategie diametral opusă celei aplicate pe C-Class W206, unde acest motor a dispărut. Următoarea generație GLE, planificată pentru 2027-2028, ar trece pe arhitectura PPE Premium Platform Electric (dezvoltată cu Porsche pentru Macan EV), cu profil BEV exclusiv plus EQ Power high-output și fără V8 termic.

Lead-time piese 14-22 zile Tuscaloosa afectează prima cu coeficient logistic?

Da, universal. Allianz-Țiriac plus Generali aplică +3-5% pe orice GLE indiferent de generație datorită lead-time-ului superior gama Bremen/Sindelfingen (5-9 zile). Decontarea directă AMG Performance Center reduce lead-time-ul cu 5-8 zile pe gama AMG, dar coeficientul logistic rămâne aplicat.

Cum tratează asigurătorii volumul mic al GLE pe piața autohtonă?

Ușor – volumul total reprezintă circa 3,4% din parcul Mercedes-Benz (~11.500 exemplare), iar rulajul mediu anual depășește 28.000 km long-distance. Allianz-Țiriac, Generali plus Omniasig VIG aplică grila SUV-business; ceilalți patru – grila SUV-personal generică. Asirom adaugă grila SUV-flotă-business doar pentru parcuri corporate W167+ cu minim două unități pe același CUI.

ML 63 W164 (V8 atmospheric M156) vechime peste 14 ani mai poate primi pachet integral?

Cu condiții. Pe ML 63 AMG W164 (M156 6.2 V8 atmospheric Affalterbach 375 kW) vechime peste 14 ani, doar Allianz-Țiriac cotează pachet integral cu rezidual peste 60k RON, ceilalți trei AMG-eligibili (Generali, Omniasig VIG, Asirom) limitează la pachet parțial pe valoare reziduală sub 60k. Multiplicator 4,3× pe parțial; 4,5× pe integral.

Calculator CASCO GLE Tuscaloosa cu opțiune 7-locuri

Calculatorul CASCO livrează simultan cele șapte cotații facultative. Comparatorul nostru rulează cele șapte oferte facultative pentru orice GLE Tuscaloosa imediat după introducerea VIN sau plăcuță; profilul declarat poate fi familie cu 7-locuri W167+, business cu OM656 inline-6 high-output, early-adopter PHEV (350 de diesel-electric unic global sau 400 e facelift baterie 31,2 kWh), ori entuziast AMG (53 inline-6 EQ Boost, 63 S V8 460 kW, sau Coupé C167 fastback). Documentul digital ajunge pe email validat 3DS2, cu plată integrală anuală sau eșalonată 6-12 tranșe via Mercedes-Benz Financial Services. Diferența între cea mai joasă și cea mai înaltă ofertă: 580-1.380 RON pe an. Polița obligatorie complementară se accesează din calculatorul RCA.

Compară oferte CASCO Mercedes-Benz GLE →

*Toate prețurile afișate sunt orientative și pot varia în funcție de profilul specific al șoferului, caracteristicile vehiculului și politica comercială a fiecărui asigurător la momentul solicitării ofertei. Tarifele RCA sunt calculate individual pe baza mai multor criterii (bonus-malus, vârstă, experiență, capacitate cilindrică, istoricul daunelor) și se pot modifica periodic conform reglementărilor ASF (Autoritatea de Supraveghere Financiară). Prețurile menționate cu * sunt exemple calculate pentru un profil standard, în baza tarifului de referință ASF, ediția noiembrie 2025.

Produsele, tarifele și condițiile de subscriere ale asigurătorilor se pot modifica fără notificare prealabilă. Cadrul legislativ în domeniul asigurărilor poate suferi modificări și completări. Înainte de orice decizie de achiziție, verificați condițiile actuale ale polițelor și oferta actualizată de la asigurător sau brokerul de asigurare ales.

Surse și referințe

  1. ASF – Autoritatea de Supraveghere Financiară – tariful de referință RCA, ediția noiembrie 2025.
  2. DRPCIV / DGPCI – Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor – statistici parc auto România, situație la 2025-12-31.
  3. Mercedes-Benz GLE – Wikipedia (en) – SUV-ul full-size Mercedes-Benz cu patru generații (W164 ML 2005-2011, W166 ML→GLE 2011-2019, W167 GLE 2018-2023, W167 facelift 2023+), AMG GLE 63 S M177 V8 BiTurbo, GLE 53 inline-6 + EQ Boost plus GLE 350 de PHEV diesel.
  4. Mercedes-Benz – Wikipedia (ro) – articol enciclopedic Mercedes-Benz în limba română (secțiunea SUV full-size acoperă GLE W164/W166/W167, rebrandingul M-Class → GLE 2015 plus GLE Coupé C167 fastback).
  5. Mercedes-Benz GLE oficial – specificații tehnice oficiale generația W167 facelift activă, motorizările M254 + M256 EQ Boost, OM654M + OM656 diesel, plus EQ Power PHEV GLE 350 de (diesel + electric, unic segment) plus GLE 400 e baterie 31,2 kWh.

Articole Similare

Asigurare RCA